Informacje i opisy najlepszych kosmetyków dla Ciebie

Jakie kosmetyki są bezpieczne dla kobiet w ciąży?

person Wysłane przez: Miasteczko Urody comment Komentarzy: 0 favorite Wyświetlenia: 39

Artykuły pielęgnacyjne stosowane w czasie ciąży powinny być bezpieczne dla przyszłej mamy i jej nienarodzonego dziecka. Produkty kosmetyczne czasem jednak powodują podrażnienia i alergie. Zdarza się też, że niektóre z zawartych w nich składników aktywnych mogą negatywnie wpływać na płód. Z tego względu warto dobrze sprawdzić skład kosmetyków i wybierać tylko te, które bez obaw można stosować w czasie ciąży.

Jakich składniki powinny unikać przyszłe mamy?

Niektóre składniki kosmetyków, chociaż zazwyczaj przynoszą pozytywne efekty, dla kobiet w ciąży mogą być szkodliwe. Jeśli spodziewasz się dziecka, unikaj preparatów zawierających retinol oraz kwas salicylowy. Te substancje wykazują działanie teratogenne, co oznacza, że mogą uszkadzać płód. Wybierz hipoalergiczne kosmetyki dla kobiet w ciąży, najlepiej te zawierające składniki naturalnego pochodzenia. W ten sposób unikniesz reakcji uczuleniowych oraz innych dolegliwości skórnych, których leczenie mogłoby być utrudnione z uwagi na ograniczenia dotyczące przyjmowania leków w ciąży.

Które kosmetyki są wskazane w ciąży?

Z powodu zmian poziomu hormonów w czasie ciąży mogą doskwierać Ci zmiany skórne, wypryski czy przebarwienia. Aby się ich pozbyć, lepiej jednak nie używaj zwykłych preparatów przeciwtrądzikowych, które często zawierają kwas salicylowy. Wybierz produkty przeznaczone dla kobiet spodziewających się dziecka zawierające naturalne składniki przeciwbakteryjne. W czasie ciąży i po niej Twoja skóra może utracić jędrność, u przyszłych mam często pojawiają się też rozstępy. Aby im zapobiec, stosuj naturalne kosmetyki o działaniu ujędrniającym.

Jeśli spodziewasz się dziecka, zaopatrz się w produkty pielęgnacyjne dla kobiet w ciąży. Zabiegi z ich użyciem zapewnią Ci chwilę relaksu, a przy tym pomogą zachować promienny wygląd Twojej skóry. Pamiętaj o regularnym nawilżaniu skóry całego ciała, np. z pomocą naturalnych preparatów na bazie masła shea.

Komentarze

Bez komentarza w tej chwili!

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło