Informacje i opisy najlepszych kosmetyków dla Ciebie

Jak działa lampa UV do paznokci?

person Wysłane przez: Admin Miasteczko comment Komentarzy: 0 favorite Wyświetlenia: 397

Zadbane paznokcie to wizytówka każdej eleganckiej kobiety. Efektowny manicure do niedawna był niezwykle czasochłonny. Obecnie do dyspozycji miłośniczek pięknych paznokci jest wiele lamp UV, które znacznie skracają czas zabiegu. Kompaktowe rozmiary i prostota obsługi umożliwiają ich stosowanie nie tylko w profesjonalnych gabinetach, ale również w domowym zaciszu. Nic zatem dziwnego, że lampy UV do paznokci cieszą się coraz większą popularnością. Wyjaśniamy zasadę ich działania.

W jaki sposób światło ultrafioletowe utwardza lakier?

Lampy UV są niezbędne, gdy chcesz wykonać manicure hybrydowy. Polega on na nałożeniu na wygładzone paznokcie warstw bazy, kolorowego lakieru oraz zewnętrznej powłoki nazywanej z angielskiego top coat. Do niedawna konieczne było używanie trzech różnych preparatów, zaś obecnie na rynku dostępne są również lakiery łączące różne funkcje. Wszystkie produkty do hybrydowego manicure zawierają składniki wymagające utwardzenia. Światło UV emitowane przez lampy do paznokci wnika w głąb warstwy lakieru i powoduje polimeryzację zawartych w nim żywic. Dzięki temu poszczególne cząsteczki preparatu łączą się, tworząc gładką, twardą powłokę.

Rodzaje lamp UV do paznokci

Pierwsze lampy UV do paznokci wyposażone były w żarówki emitujące światło o barwie odbieranej przez nasze oczy jako niebieska. Chociaż czas zabiegu z użyciem takiej lampy jest krótszy niż przy nakładaniu klasycznego żelu, na manicure trzeba poświęcić przynajmniej kilkadziesiąt minut. Obecnie dużą popularnością cieszą się emitujące światło ultrafioletowe lampy LED. Znacznie skracają one czas zabiegu, gdyż umożliwiają utwardzenie lakieru już w pół minuty. Połączenie zastosowania takiej lampy i wielofunkcyjnego preparatu sprawia, że manicure hybrydowy wykonasz szybciej niż tradycyjny, a jego efekt utrzyma się nawet przez kilka tygodni!

Komentarze

Bez komentarza w tej chwili!

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło