Informacje i opisy najlepszych kosmetyków dla Ciebie

Jak obchodzić się z frezarką do paznokci?

person Wysłane przez: Admin Miasteczko comment Komentarzy: 0 favorite Wyświetlenia: 208

W pielęgnacji paznokci pomóc może wiele nowoczesnych urządzeń. Jednym z nich jest frezarka wykorzystywana zarówno w salonach kosmetycznych, jak i podczas domowych zabiegów. Sprawdza się ona przy usuwaniu lakierów hybrydowych lub pozostałości żelu czy opracowywaniu skórek i płytki paznokciowej. Z naszego artykułu dowiesz się, jak korzystać z takiego urządzenia.

Bezpieczeństwo pracy z frezarką

Podstawą właściwego obchodzenia się z frezarką do paznokci jest przestrzeganie zasad bezpiecznego korzystania z niej. Przede wszystkim przed uruchomieniem urządzenia należy zapoznać się z instrukcją jego użytkowania. Poszczególne modele frezarek mogą bowiem różnić się np. sposobem regulacji obrotów czy wymiany końcówek. Frezy zawsze muszą być prawidłowo osadzone i zablokowane, co koniecznie sprawdź jeszcze przed uruchomieniem urządzenia. Pamiętaj również, aby czyścić elementy frezarki po każdym zabiegu.

Jak pracować z frezarką?

Podczas wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych bardzo ważny jest dobór odpowiednich frezów oraz dostosowanie obrotów do przeprowadzanych czynności. Jeśli zamierzasz opracowywać skórki, ustaw urządzenie na 10-15 tysięcy obrotów. Do usuwania masy żelowej, akrylowej czy hybrydowej lepiej będzie zwiększyć moc przynajmniej do 20 tysięcy obrotów. Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z frezarką do paznokci, ustaw na początek niższe obroty i nie dociskaj końcówek zbyt mocno do skóry ani płytki.

Dobór frezów

Zazwyczaj do urządzenia dołączony jest zestaw wymiennych elementów o różnym kształcie i sposobie wykończenia. Frezy drobnoziarniste w formie walca, łezki lub kuleczki sprawdzą się przy podnoszeniu oraz oczyszczaniu skórek. Z kolei nakładki karbidowe lub ceramiczne w kształcie stożka przydadzą się przy usuwaniu pozostałości akrylu lub lakierów hybrydowych z płytki paznokcia. Wykorzystuje się je również przy wykańczaniu stylizacji, np. modelowaniu paznokci żelowych.

Komentarze

Bez komentarza w tej chwili!

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło